Nadace JAK

JAK nadace pro rozvoj Základní školy a střední školy waldorfské byla zřízena a zapsána do obchodního rejstříku dne 25.2.1999 pod původním názvem Nadace JAK pro rozvoj činnosti Svobodné speciální školy v Praze (původní název školy). Zřizovateli byli PaeDr. Jana Vášová, zakladatelka školy a pan Ferdinand Überall.

 

Sídlo JAK nadace je na adrese školy:

Křejpského 1501/12, Praha 4, 14900

IČO 47 60 82 18

Kontakt: nadacejak@email.cz

Tel. : 724 717 516

Bankovní účet je zřízen u Fio banky 2301538620/2010

Správním orgánem JAK nadace je správní rada, tvořena rodiči žáků ZŠ a SŠ waldorfské. Správní rada pracuje ve složení:

Předsedkyně: Alena Mužíková

Pokladník: Hana Lešková

Pověřený člen: Veronika Odrobinová

Členové: Jiří Sádlo, Marek Absolon, Olga Jaggerová

Kontrolním orgánem je revizor účtů: pí. Jana Rollová

 

JAK nadace byla zřízena za účelem všestranné podpory činnosti ZŠ a SŠ waldorfské. Pro tuto podporu JAK nadace zejména shromažďuje finanční prostředky podporující aktivity školy a správu objektu v Roškopově u Staré Paky, který škola využívá. Nadace spolupracuje při organizování jarmarků a slavností ve škole a podporuje další aktivity. V Roškopově JAK nadace spolupracuje s občanským sdružením TyMyJán.

Nadační jmění tvoří vesnický domek v Roškopově č.58 se stodolou, v katastru obce Stará Paka. Jedná se o dům, který dostal jméno Gabriel a bývalá stodola, kterou rodiče víceméně svépomocí upravili, nyní dům Michael. V domě Gabriel byly v létě 2009 zrekonstruovány dvě koupelny a WC. V letech 2017- 2018 byla vyměněna okna a modernizována kuchyň, včetně podlahy. Dům poskytuje zázemí pro cca 16 osob. V patře jsou 3 ložnice a WC. V přízemí jsou koupelny, kuchyň, malá společenská místnost a jídelna.

Obec Roškopov se nachází v krásné přírodě Podkrkonoší a je dostupný autem či vlakem do stanice Stará Paka, popř. autobusem do Nové Paky a vlakem. 

Doporučené výlety:

Hrad Kumburk – cca 9km

Nová Paka- muzeum motorismu, klenotnice drahých kamenů

Jičín – ca 16 km, vstupní brána do Českého Ráje

Horská města- Jilemnice (16km), Vrchlabí (22km), Špindlerův mlýn (38km)